Artimas muzikos ir judesio ryšys. Vaikystės muzikinė patirtis, prasmė ir nauda

Ar žinote, kad 80 % muzikos vaikas suvokia per judesį? Judėti kartu su muzika – įgimta – tik pasigirdus pirmiesiems patinkančios muzikos garsams, kūnas pradeda judėti į ritmą – linguoti, trepsėti, ploti.

Arti gamtos ir savo natūralios prigimties gyvenančios gentys šoka ritualinius šokius dainuodami arba dainuoja šokdami. Ir tik sukultūrintoje bendruomenėje muzika atskiriama nuo judesio – klasikinėje muzikoje dainuojama stovint ramiai, priglaudus rankas prie šonų ar retkarčiais jas pakeliant.

Šokant ritualiniame rate su suaugusiais kartu juda ir mažamečiai vaikai, sėdintys vaikjuostėse mamoms iš priekio, iš nugaros ar ant klubų. Taip jie kūnu patiria muziką: ritmą, melodiją, muzikos formą – jos struktūrą, pasikartojimus, nuotaikos kaitą. Muzika, sugerta su „mamos pienu“ – tokia organiška, natūrali. Vėliau vaikai patys lengvai muzikuoja, perteikia ją tokią, kokią jaučia savo vidumi, išreiškia save per muzika lengvai ir meistriškai.

Vaikų muzikinis lavinimasMūsų kultūroje taip pat yra daug vaikų žaidinimų. Kūdikėliai jodinami ant kelių, vyresni šoka ratelius. Šokti su vaiku pagal mėgstamą muziką – gali būti dar viena nuostabi pramoga, padedanti vystyti muzikos pajautimą, vaiko muzikalumą, supažindinanti su įvairiais muzikos stiliais, pvz. įvairių tautų muzika. Kuo platesnė muzikinė patirtis – tuo vaikas labiau jaus, girdės ir mėgs muziką – nuo lietuvių liaudies iki klasikinės, nuo italų, prancūzų, ispanų muzikos iki havajietiškos, indėnų ir t.t.

Be to – judėjimas pagal muziką su vaiku – tai gera nuotaika, malonūs išgyvenimai ir stiprus tarpusavio mamos, tėčio ir vaiko ryšys + prasmingas laikas kartu.

Smagiai patirti muziką kviečiame muzikiniuose rytmečiuose mažyliams.

Plačiau skaitykite čia: muzikos užsiėmimai

Iki smagaus!